Методична розробка уроку з біології на тему: «Запилення квіткових рослин» 7 клас

  1. Материалы для учителя
  2. География

Автор материала: Труш Жанна Григорівна

Описание документа:

Нестандартний урок – подорож по темі «Запилення квіткових рослин» з використанням різноманітних форм і методів навчання, таких як рольова гра, поетичні хвилинки, які супроводжувались класичною музикою, учнівські презентації,  взаємоперевірка знань, яка сприяє формуванню в учнів об’єктивного самооцінювання навчальних досягнень. Були поставлені проблемні запитання, які вирішувались на уроці . Відео ролики допомогли учням зрозуміти суть запилення. Урок сприяв естетичному вихованню і пісня « Не рвите цветы» була одним із елементів цього виховання.

 

Содержимое документа:

Методична розробка уроку з біології

на тему:

«Запилення квіткових рослин»

Анатоція.

Нестандартний урок – подорож по темі «Запилення квіткових рослин» з використанням різноманітних форм і методів навчання, таких як рольова гра, поетичні хвилинки, які супроводжувались класичною музикою, учнівські презентації, взаємоперевірка знань, яка сприяє формуванню в учнів об’єктивного самооцінювання навчальних досягнень. Були поставлені проблемні запитання, які вирішувались на уроці . Відео ролики допомогли учням зрозуміти суть запилення. Урок сприяв естетичному вихованню і пісня « Не рвите цветы» була одним із елементів цього виховання.

Методична розробка уроку

Тема: Запилення квіткових рослин.

Мета:

Освітня: сформувати уявлення про запилення квіткових рослин як етап статевого розмноження;

Розвиваюча: розвивати логічне та біологічне мислення, вміння працювати з довідковою літературою, малюнками, схемами, таблицями.

Виховна: сприяти естетичному вихованню, бережливому ставленню до природи, сприяти формуванню наукового світогляду про матеріальну єдність світу та його пізнаваємості.

Тип уроку: засвоєння нових знань та вмінь

Методи навчання:

Загальні: пояснювально-ілюстративний, частково-пошуковий

Часткові: словесний, словесно-наочний, словесно-наочно-практичний.

Конкретні: пояснення, бесіда, самостійна робота учнів, демонстрація.

Обладнання: мультимедійна презентація, проектор, комп’ютер, наочність, малюнки.

Базові поняття та терміни: запилення, самозапилення, перехресне запилення, запилення за допомогою вітру, води, комах, птахів.

Хід уроку

Рефлексія. З’ясувати з яким настроєм учні прийшли на урок?Актуалізація опорних знань (фронтальна бесіда)Перевірка домашнього завдання завдання .

Взаємоперевірка роботи за ключем.

Створення проблемної ситуації.Мотивація навчальної діяльності. Поетична хвилинка. Під музичний супровід вальсу квітів учитель демонструє слайди із зображенням квітів, а учні читають вірші.Вивчення нового матеріалу. Що таке запилення?Види запилення ( демонстрація мал..) Пояснення вчителяПерехресне запилення за допомогою вітру (демонстрація відео, малюнків)

4) Запилення комахами ( проблемне запитання, інсценіровка вірша

«Оса і бджола» , учнівська презентація, відео, цікаві факти

поетична хвилинка вірш «Гречки» під супровід класичної музики)

5) Вправа « Лови помилку»

6) Перехресне запилення птахами, кажанами, водою ( демонстрація

відео)

7) Самозапилення. Штучне запилення (демонстрація малюнків)

Узагальнення та систематизація знань Проблемні запитання, віршовані запитання, заповнення таблиці «Особливості будови квіток комахо та вітрозапильних рослин»

Підбиття підсумків уроку. Рефлексія . Який твій настрій в кінці уроку?Естетична та природоохоронна хвилинка . Пісня «Не рвите цветы»Повідомлення домашнього завдання, довготривале завдання.

Предпросмотр онлайн:

Скачать 15.23 Kb

Посмотрите также: