Презентация "5-10 сандарының құрамы"

  1. Материалы для учителя
  2. ОБЖ

Автор материала: Аргынбаева Айгерим Магауияевна

Содержимое документа:

Слайд 15-10 санының құрамы Математика 1 сынып Арғынбаева Әйгерім Бастауыш сынып мұғалімі №12 І.Қабылов атындағы орта мектеп Қызылорда қаласы
Слайд 2Мазмұны 5 санының құрамы « Вагонға орналастыр » 6 санының құрамы « Қай пәтерге ?» 7санының құрамы «Гүлшоғын құрастыр» 8 санының құрамы « Досын тап?» 9 санының құрамы « Жұбын тап» 10 санының құрамы « Құлпынайды ыдысқа сал» 5-10 санының құрамы «Баскетбол»
Слайд 3Сабақтың тақырыбы: «Тапқыр болсаң, тауып көр». Сабақтың мақсаты: Білімділік : Математика сабағында алған білімдерін тексеру және тереңдету. Дамытушылық: Тез ойлауға, жылдам есептеуге баули отырып, ой-өрістерін кеңейту. Тәрбиелік: Ұжымдыққа, ептілікке тәрбиелеу. Сабақтың көрнекілігі: Кеме, су сылдыры жазылған үнтаспа, кеспе сандар, кестелер, слайдтар, ү лестірмелер. Сабақтың түрі: Ойын сабақ. Сабақтың барысы : 1.Ұйымдастыру кезеңі (1,5 мин). 2. Математикалық диктант (2 мин). 3. «Ұшқыр ойдан ұтымды жауап ». 4. Ойлан, тап. 5. Ой толғау. 6. Ой қозғау. 7. Қорытынды.
Слайд 4Ұйымдастыру. Балалар, бүгінгі сабағымыз ерекше сабақ. Себебі, бүгінгі сабаққа көп қонақтар келіп отыр. Сондықтан біз қазір мына кемеге отырып, білім теңізі арқылы « математика » еліне саяхатқа шығамыз ! (Үнтаспадан теңіз суы толқып кеменің, қозғалысы естіледі ). Іске сәт! Бір-бірімізге мейірім, сәттілік тілейік. Сабақ 7 кезеңнен тұрады. 1-кезең. « Бақытты сәт » деп аталады. Себеі, біз қазір үлкен кеменің ішінде ашық теңізде кетіп барамыз. Алдымен 3 топқа бөлініп, каютаға жайғасып отырып алайық. 1-топ. « Алғырлар ». 2-топ. « Ойшылдар ». 3-топ. « Талаптылар ». Білім теңізінде жарысып көрелік. Дәптерімізді ашып, бүгінгі күнді жазайық. Көркем жазу минуты 5 жазамыз. Математикалық диктант. 1. Бір қолыңда неше саусақ. 2. Біп аптада неше күн бар? 3. 7 мен 9-дың арасында қандай сан? 4. Қазақ алфавитінде қанша әріп бар? 5. 1-қосылғыш, 7-екніші қосылғыш 2 қосындысының мәні неше ? 6. 1 жылда неше ай бар?
Слайд 57. Азайғыш 8, азайтқыш 3 айырманың мәні ? 8. 10-ның үлкен алдында қандай сан? 9. Ең үлкен 1 таңбалы сан? 10. Ең кіші 1 таңбалы сан? Қорытынды. Тексерейік, қол шапалақтау арқылы. Жауаптары : 5,7,8,42,9,12,5,9,9,10. 2-кезең. Ұшқыр ойдан ұтымды жауап. Үш топтың оқушыларына 1,2,3,4,5 сандарын беремін. Осы сандарды пайдаланып, тігінен де, көлденеңінен де қосқанда шығатындай етіп орналастыр. Қорытындысын шығарамыз. Жылдам тапқан топқа жұлдызша беремін. 3-кезең. Ойлан, тап. Оқулықпен жұмыс. Кітабымыздың бетін ашайық, суретке қарап есеп құрастырайық. Вагонға 5 санының құрамын анықтайтындай етіп жолаушыларды орналастыр. (слайд) Мұғалім: Есеп не туралы ? Оқушы: вагон туралы. Мұғалім: Есептің шарты бойынша не белгілі ? Мұғалім: Есепте нені сұайды?
Слайд 6Жақсы, барлығын табу үшін қандай амал қолданамыз ? - Есептің шешуін айта ғой. 1+4=5 2+3=5 4 +1=5 3+2=5 Сергіту сәті (1 мин). Тақтаға 3 топтан кезек-кезек шығып есеп шығарады. 4-кезең. Ойтолғау. 3-топты « баскетбол » ойыны арқылы жарыстыру. Слайдтағы көрсетілген санның қосындысымен айырмасын тауып тауып, баскетболдың торына дәл түсіру.(слайд) 5-кезең. Ой қозғау. Балалар, мына тақтадағы берілген сандарды таңдау арқылы сұраққа жауап беріп көрелік. 20 10 5 5 20 10 10 5 20 (слайд) Сол жақтағы 20-6 санының құрамы. Ортадағы 10-6 бәтеңкені неше адам киеді. Оң жақтағы 5-9-бен 6-ның қайсысы артық. Оң жақтағы 4 үшбұрыш деп қандай фигураны айтамыз ? Ортадағы 10 – 10 санының құрамы .
Слайд 7Сол жақтағы 10 – 10-ның 5-тен нешеуі кем? Ортадағы 5-10-нан бастап кему ретімен сана. Оң жақтағы 20- қосу амалының компоненттері ата. Қорыту: Дұрыс және тез жауап берген оқушыларға жұлдызша беремін. Ал енді қолдарында сан және әріп жазылған оқушылар тақтаға келіңдер. Қолдарындағы сандардың кему ретімен тұрыңдар. 9 8 7 6 5 4 3 2 1 Ж А Р А Й С Ы Ң ! Оқушылардың білім теңізінде көрсеткен, дәлелденген білімдерін бағалайық. (Тақтаға тағы бірнеше оқушы шығады ). Мұғалім: «1» дегенім жаман баға, Алады оны нашар бала. «2» дегенім нашар баға, Алады оны жаман бала. Ерлан, сен нашарлама, «5» тек үздік баға Оқимыз тек үздік қана ! Өте жақсы, ендеше білім теңізіне «Математика» еліне саяхатымызды аяқтайық. (Судың сылдыры, кеменің жүзуі үнтаспадан естіледі .). Барлығына көп рахмет. Сабақ аяқталды.
Слайд 85 санының құрамы « Вагонға орналастыр » 3 3 1 1 2 2 4 4
Слайд 9"БАСКЕТБОЛ"
Слайд 102 + 7 68 8 9 10
Слайд 115 + 2 7 9 8
Слайд 126-2 4 3 5
Слайд 1320 10 5 5 20 10 10 5 20
Слайд 143 3 1 1 5 5 2 2 4 4 6 санының құрамы « Қай пәтерге ?»
Слайд 159 «Құлпынайды ыдысқа сал» 6+3 2+7 3+4 8+1 4+5 2+4 7+3 5+3
Слайд 169 санының құрамы « Жұбын тап»
Слайд 178 санының құрамы « Досын тап?»
Слайд 187санының құрамы «Гүлшоғын құрастыр» 4 1 2 6 6 4 1 3 5 5 2 3

Слайд 20Тамашалаған- дарыңызға көп рахмет!!!

Предпросмотр онлайн:

Скачать 3.47 Mb

Посмотрите также:

— Воспитание личности ребёнка через коллективное творческое дело
— Урок на тему «Горизонт и линия горизонта»
— Презентация по теме «жи-ши, ча-ща, чу-щу»
— Презентация «Правописание слов с безударными гласными в корне слова»
— Презентация к интегрированному уроку. Окружающий мир по теме «Лес и его обитатели»