САБАҚ ЖОСПАРЫ ТАҚЫРЫБЫ: «КАЛАШНИКОВ АВТОМАТЫ (ПУЛЕМЕТІ) ЖАРТЫЛАЙ БӨЛШЕКТЕУ МЕН ЖИНАҚТАУ»

  1. Материалы для учителя
  2. ИЗО, МХК

Автор материала: Болат Бакытжан Болат

Содержимое документа:

«Бекітемін»

Мектеп директоры

Д.Б. Маушанов

«__»___________ 2017 ж.




«Герасимовка орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалімнің есімі: Б. Болат

СЫНЫП: 10 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: «КАЛАШНИКОВ АВТОМАТЫ (ПУЛЕМЕТІ) ЖАРТЫЛАЙ БӨЛШЕКТЕУ МЕН ЖИНАҚТАУ»

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Қарудың материалдық бөлігі мен механизмдерімен танысу арқылы,автоматты жартылай бұзып, жинауға машықтанады.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Оқушылардың басым бөлігі:

Кейбір оқушылар:

Бағалау критерилері

Тілдік мақсат

(Тілдік емес пәндерге ғана)

Оқушылар:

Негізгі сөздер мен тіркестер:

АК-47,АК-74,АКМ,АКСУ,АН-96,СКС,ПК,РПК

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:

Атыс дайындығы тарауы. АК-74 қаруын ойлап тапқан конструкторлардың өмірбаяны.

Сіз неліктен М.Т.Калашниковтың әйгілі өнертапқыш конструктор деп есептейсіз және АК-74 қаруына дүние жүзінде тең келетін қару түрлерінің бар екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

Конструктор М.Т.Калашниковтың ойлап тапқан барлық қару нұсқалары жайлы не білесіңдер.

Алдыңғы оқу

Атыс дайындығы тарауынан карудың бөлшектерінің атауы.

Жоспар


Жоспарланған уақыт


Мұғалімнің іс-әрекеті


Оқушы іс-әрекеті


Ресурстар

Басталуы




Дәліз

АКТ құралдары

Бейнефильм

Плакаттар

Арнайы тапсырмалар жинағы

Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру

Міндет, Абырой, Ерлік /видеофильм көрсету/

Білу

Үй тапсырмасын сұрау кезеңі

«Миға шабуыл»

Автоматтың арналуы мен ұрыстық қасиеті /сәйкестендіру тест тапсырмаларын таратып беремін 2 топқа/

Патриотық бейнефильмді тамашалайды.

2 топтың оқушылары алдындағы берілген үй тапсырмаларына жауап жазады парақтарына және топ басшылары оны ортаға шығып үй тапсырмасына жауап береді.

Ортасы

«Болжау» стартегиясы арқылы оқушыларға жаңа сабақтың тақырыбын ашатын мысалдар пайдаланамын.

Нені байқадыңдар?

Қалай ойлайсыңдар?

Осы бейнефильм туралы не білеміз? (сабақтың тақырыбын хабарлаймын)

Түсіндіру

Оқулықтан автоматты бөлшектеу мен жинақтау туралы ақпарат беру.

АК-74 автоматын жартылай бұзып,жинап көрсетемін.

АКТ мен жұмыс

Оқушыларға автоматты бөлшектеу мен жинаудың тәртібі туралы бейнефильм көрсетемін.

Қолдану

Оқушыға автоматты қолдары мен ұстатып, бөлшектеу тәсілін үйретемін.

Талдау

І топ Автоматты бөлшектейді

ІІ топ Автоматты жинақтайды

Жинақтау

Сабақты бекітуге 2 топқа кесте таратамын. «Вен диаграммасы».

Қортындылау/ Рефлексия

Нені білдім?

Нені түсіндім?

Нені жақсартуым қажет?

Бағалау

Критериалды бағлау

Автомат бізге не үшін қажет?

Ойлау белсенділігі артады,бүгінгі жаңа тақырыпқа өз ойларын қосады.

Оқушылар бейнефильмді көре отырып, берілген 3 сұрақтын аясында сабақтың тақырыбын және мақсатын ашуға тырысады.

Оқулықтан оқушылар автоматты жартылай бөлшектеу мен жинақтауды оқып біледі.

Оқушылар автоматты жартылай бөлшектеу мен жинақтауды көріп, түсінеді.

2 топтан 4 оқушы шығып, автоматты жартылай бөлшектеп,қайта жинап көрсетеді.

Қалған оқушылар автоматты бөлшектеу мен жинақтауды мазмұнды сызбаға ретімен орналастырып, топ басшысы ортаға шығып қорғайды.

Оқушылар АК-74 пен Калашников қол пулеметін тақырып бойынша сәйкестендіреді,дәлеледейді.

Айырмашылықтарын айтып түсіндіреді.

Оқушылар рефлексиялық нысана парағына жауап береді

Оқушылар бірін бірі критерий бойынша дискрипторларға сүйеніп бағалайды.

Бейнефильм көрсету

Оқулық 10-11 сынып

Бейнефильм көрсету

АК-74 автоматының оқулық макеті

Мазмұнды сызба

Мазмұнды сызба

Рефлексия парақтары

Бағалау

парақтары

Аяқталуы

Үйге тапсырма беру

АӘД оқулығы

Қосымша ақпарат

Саралау –Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтардағы байланыс

Рефлексия

Сабақ /оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылартуралыменің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



ҚМЖ жоспар, оқушылардың оқуына қатысты сабақ мақсатына жету үшін тапсырмалар құрастыру

Оқушылардың дағдыларына назар аудару

Меңгерту білу түсіну оқушыларды өздігінен үйренуге көметеспейди

Биледи дегендерин калай аныктайсыз?

Предпросмотр онлайн:

Скачать 29.95 Kb

Посмотрите также:

— Технологическая карта по русскому языку «Окончания существительных в дательном падеже»
— Разработка урока «Ул көннәрнең даны мәңгелек»
— Ул көннәрнең даны мәңгелек
— Разработка урока по татарскому языку на тему «Билгесез үткән заман хикәя фигыль»
— Мастер - класс на тему «Татар теле дәресләрендә интерактив тактаның мөмкинлекләре»