Урок для первого класса

  1. Материалы для учителя
  2. Информатика

Автор материала: Омарова Айжан Рыспаевна

Содержимое документа:

Сабақ жоспары

қазақ тілі
Тақырыбы:саяхат, аралас сабақ

Мектеп: Городецкое негізгі мектебі

Күні:

Мұғалімнің есімі: Омарова Айжан Рыспайқызы

СЫНЫП: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:

1.1.4.1 Тыңдалым: Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материалдың не туралы екенін түсіну.

1.3.2.1 Оқылым: мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.4.1.1 Жазылым: Берілген суретке сипаттау сөздерін жазу

1.2.2.1. Айтылым сурет бойынша екі-үш сөз тіркесін құрастыру.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:



Оқушылардың басым бөлігі:



Кейбір оқушылар:


Тілдік мақсат

Алдыңғы оқу


Қызыл, жасыл, көк, қара, ақ, мәшине, барамын, велосипед, пойыз.

Жоспар

уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Ресурстар

Басталуы

3 мин.
5 мин.

Шаттық шеңбері:

Қайырлы күн, Туған жер!

Қайырлы күн, Туған ел! Қайырлы күн, Достарым! Сәлеметсіз бе, Мұғалім!

АКТ құралы.
(қазақша әуен)

7 мин




















10мин
















6 минут

















4 мин

Үй тапсырмасы және сөздікпен жұмыс:

Балалар әр оқушының жауабы «Бар бармақ» әдісі арқылы бағалап отырыңыздар.

«Ыстық орындық» әдісі

(мәшине, ұшақ, автобус, пойыз, велосипед)

Саяхат «Әли мен Айя» видеосын (00.44 - 03.03 аралығы) көрсету.

Видео не туралы?

Кімдер бар?

Қайда барады?

Немен барады?

Тағы немен баруға болады? (мәшине, пойыз, автобус, ұшақ)

Жақсы бүгінгі сабақтың тақырыбын кім айтады? Қандай?

Саяхат. Бүгінгі сабақтың тақырыбы саяхат. Саяхат путешествие и на английском ..................

Біз саяхатқа ұшақпен, мәшинемен, пойызбен барамыз дедік, ендеше, мынау тұрған көлікті атаңыздар.

Бұл не, балалар?

Пойыз.

Жаңа сөздер (айтылым)

Біз Мы

Саяхат Путешествие

Барамыз идем, едем

Танысамыз, қайталаймыз..(топпен, жекелей, жалғыз)

Жазу тақтада болады, вагонға салып қоямыз.

Бүгінгі күннің жаңа сөздерін осы пойыздың вагонына салып қояйық.

Кітаппен жұмыс. Кітаптағы суреттерге назар аударыңыздар

Саяхатқа немен барады? Бірінші суретке қараңыздаршы! Оқимын. Таныстырамын. Өздеріне айттырамын. Бірге аударамыз.

Біз саяхатқа автобуспен барамыз!

Біз саяхатқа ұшақпен барамыз!

Біз саяхатқа пойызбен барамыз!

Біз жаяу барамыз! оқушылар суреттерді көрсетіп, атайды. ТКО
ІІІ. Суреттерді атайды.

ІІ. Суреттер бойынша жазылған сөйлемдерді оқиды, аударады.

І. Сұраққа жауап береді.

Жетістік критерийі:
Сөздерді қайталап айту;
Суреттерді көрсету және сөйлемдерді оқу, аудару

Осы сөздерді сабақ бойы қайталаймыз. Есте сақтаймыз. Осы сөздермен жұмыс жасаймыз. Қане тағы бір рет топпен қайталайық! (Біз, саяхат, барамыз)

Тақтаға назар аударайық, тапсырма: Олар қазақша атайды, мен орысша, ағылшынша айтамын.

Автобус ағылшынша, ұшақ ағылшынша, пойыз ағылшынша, велосипед ағылшынша.

Сөздерді оқимын, тыңда, қайтала.

Кітаптағы үшінші тапсырмаға қарайық! Сөйлем құрап оқимыз.

М: Біз саяхатқа автобуспен барамыз.








ВВ Енді тақтадағы пойызға назар аударыңыз. Әр вагонда тапсырмалар бар. Сабақ бойында вагондағы тапсырмаларды кезекпен ашамыз. Алғашқы вагондағы тапсырманы ашайық!

Вагон Әдемі жаз Жазылым \ оқылым


Берілген сөйлемді оқиды.

Көлік атауларын біледі.

Қолдану

Сөздерді дұрыс қойып жазады.

Сөйлемнің аударады, мағынасын түсінеді.

Көп нүктенің орнына сөздерді қой.(жеке жұмыс)
Қажетті сөздерді жазып, сөйлемді оқы, аудар! Жұппен орындайды. Бірін»бірі бағалайды.

« Бір жұп: қажетті сөздерді қойып оқиды.

«Екінші жұп: аударды.

«Үшінші жұп бағалайды.

Біз саяхатқа .......................бен барамыз.

Біз саяхатқа ............................пен барамыз.


Қалыптастырушы бағалау: үшінші жұптағы екі оқушы қалған екі жұп мүшелерін тексереді. Бір бірінің басын сипау арқылы бағалайды. Өздерінің де бастарын сипап бағалайды. Жарайсыңдар балалар!

Берілген сөйлемді оқиды.

Көлік атауларын біледі.

- берілген сөйлемді оқи алады,


- көлік түрлерін біледі, атай алады;

1


2

Сөйлемнің мағынасын түсінеді, жазады.

- сөйлемнің аудара алады,

- мағынасын түсінеді, жаза алады;

2




Сергіту сәті: Сергіту сәті ұнады ма? Егер ұнаса қол шапалақтаңыздар, көршілеріңмен қол алысыңыздар!

Кәнеки, балалар пойызға назар аударыңыздар.


4. ВВВ Диалог Сөйлесім. Оқылым жұптасып оқимыз. Оқуға уақыт береміз. Тақта алдында әр жұп диалог құрады. Жұптарды бағалайды. Бір жұп оқиды, екінші топ аударады, үшінші топ бағалайды. Орындаған сайын бағдаршамның түстерін көрсетіп бағалайды.


Қалыптастырушы бағалау: бағдаршамның түстері арқылы бағалайды. Жасыл өте жақсы, сары жақсы, қызыл әлі де дайындалу қажет. Жарайсыңдар балалар!

«Ормандағы аю» сергіту сәті

балалар пойызға назар аударыңыздар. Қара түсті вагон.

5. ВВВВ Сәйкессуретті тап. Жеке жұмыс. Біз саяхатқа немен барамыз?

Біз саяхатқа велосипедпен барамыз.

Біз саяхатқа автобуспен барамыз.

Біз саяхатқа жаяу барамыз.


Біз саяхатқа мәшинемен барамыз.


Қалыптастырушы бағалау: смайлик түстері арқылы бағалайды. Көк өте жақсы, сары жақсы, қызыл әлі де дайындалу қажет. Дұрысы тақтаға шығады. Өздерін өздері тексереді. Жарайсыңдар балалар!

Бүгінгі сабақта қандай сөздер естеріңде қалды? Хормен қайталатамын.

Саяхат, мәшине, барамыз, пойыз, бағдаршам.











Аяқт 4 мин.






РЕФЛЕКСИЯ


Бүгінгі сабақтағы тапсырмалар түсінікті болса, алдарыңда бірнеше көліктер жатыр сол көліктердің біреуін (түсінікті көк, сары әлі дайындалу керек, қызыл мүлдем түсінбедім ) бояп тақтаға әкеп жапсырамыз! Жолда өткен сөздерді айтамыз. Мысалы: Мен саяхатқа ұшақпен барамын! Тақтадағы картаға жапсырыңыздар!

Оларды мадақтаймын да түсті ұшақтарды таратып беремін.

Түзу тұрғызып қоштасамын.









Қима қағаз


Қосымша ақпарат: музыкалық жетекшілік, оқу құралдары, көлік түрлері бар суреттер, ойыншықтар, аудио-диск.

Өзіндік талдау.

Қайырлы күн, әріптестер! Бүгін мен болашақ үш тілді еркін білетін, саяси сауатты, өмірге көзқарасы айқын қалыптасқан, нарықтық экономикаға бейім тұлғанікі. Барлығымыз естіп, біліп жүргендей, Елбасы өзінің жылсайынғы Қазақстан халқына жолдауында білім беру мен тіл саясатын шетте қалдырған жоқ. Үш тіл білу жастардың мақсатына айналса, қазақ, орыс, ағылшын тілдерін шәкірт бойына сіңіру ұстаздардың мүддесі болып отыр. Елбасы өз сөзінді қазақ тілі үстем тіл екендігіне де тоқталды. Уақыт талабы талабына сай етіліп жасалған жаңа бағдарламаның әдістері мен тәсілдері оқушының грамматиканы жатқа білуге емес, үш тілде еркін сөйлеп, заман талабына сай азамат болып шығуына бағытталған.

Бүгінгі сіздер куә болған сабақтың тақырыбы: саяхат

Сабаққа негізделген оқу мақсаттары:

1.1.4.1 Тыңдалым: (слушание)Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материалдың не туралы екенін түсіну.

1.3.2.1 Оқылым(чтение) мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну.

1.4.1.1 Жазылым:(написание) Берілген суретке сипаттау сөздерін жазу

1.2.2.1. Айтылым: (говорение) сурет бойынша екі-үш сөз тіркесін құрастыру.

Мақсатыма жеттім.

Әдістері: ТКО, құрдастық оқыту, «Ыстық орындық», ойын, жазу әдісі, қима, кеспемен жұмыс, сөйлесім.

Сабақ барысы: шаттық шеңберін құрды, өткенді еске түсірді, оқыды, тыңдады, қайталады, жазды, сөйлесті, сәйкестендірді. Өздерінің сабақ бойында алған білімдерін бағалады.

Кей зат есімдердің үш тілдегі баламасы берілді, жазылымы көрсетілді, тыңдалды.

(Дағды: оқылым, жазылым, айтылым, тыңдалым. Формирование навыков: чтение, письменные, говорение, слушиние.)

Әр кезең сайын қалыптастырушы бағалау, оқушының әрі қарай оқуға талпынысын арттырады. Алғаш естігенде шошынған қалыптастырушы бағалауды да қарапайым қолда бар материалдармен өткізуге болатынын байқап отырмыз. Нәтиже жаман емес. Сабақтың өн бойында жүріп отыратын бағалау оқушыларды жақсыға ұмтылуына керемет мотивация.

Добрый день, коллеги. Наше будущее в руках личностей знающих три языка, имеющих свою точку зрения на будущее экономики нашей страны. Как мы знаем Елбасы в своем ежегодном послание к народу Казахстана отметил что трехязычие это веление времени. Для обучающих цель должна быть направлена на знание трех языков. А наше с Вами основная цель готовит личность многопрфильного и разностороннего, владеющего три языка.

В течение всего урока проводить формативное оценивание мотивирует учеников к старанию стать лучше, узнать побольше. Изначально казалось пугающей, но это веление времени, можно построить урок даже из материала которые доступны нам. Обновленная программа направлена на формирование навыков: чтение, письменные, говорение, слушание. То есть ученику не грамматику объясняем, а развиваем устную речь, научить разговоривать и понимать. Рахмет за внимание.
